PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIMIZI ANLAMAK VE SAĞLIKLI İLETİŞİM

https://kolektiftrend.com/wp-content/uploads/2019/07/1-1.png

SUNAN: Uzman Klinik Psikolog Kübra Güven Dirican

 

ETKİNLİK DETAYLARI

 

Yaşadığımız pandemi süreci en az biz yetişkinlerin olduğu kadar, çocuklarımızın da ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Değişen rutinlerimiz, sürekli beslenen tehlike algımız, gelecek belirsizliği, ruhumuzda travmatik etkiler bırakabilmektedir. Yaşanan bu süreçte, çocuklarımızın da hayatında pek çok değişim oldu. En büyük olumsuzluk, çocuklarımızın enerjilerini atabileceği sosyal ortamlar kısıtlandı, yapılandırılmış sınıf ortamları ortadan kalktı, ekran başında online eğitim ile birlikte yepyeni bir süreci öğrenmeye başladılar, hayatı öğrendikleri, tecrübe ettikleri oyun ortamları kısıtlandı. Bu nedenle biz ebeveynlerin üstüne düşen en büyük sorumluluklardan biri, yaşadığımız bu pandemi sürecinin çocuklarımız ve bizlerin ruhunda, nesilden nesile aktarılabilen travmatik etkiler bırakmaması için, çocuklarımızı anlamak ve onlara en sağlıklı yaklaşım ile dokunabilmektir.

 

İÇERİK BAŞLIKLARI

  • Çocuklarımızı anlamak: Yaşadığımız bu pandemi süreci, çocuklarımızın psikolojisini nasıl etkiliyor?
  • Bu dönemde en sağlıklı ebeveyn tutum ve yaklaşımları nelerdir?
  • Bu dönemde yaşanan olumsuzluklar, çocuklarımızın ruh sağlığında kalıcı izler bırakabilir mi? Bu alanda koruyucu neler yapabiliriz?
  • Online eğitim sisteminde çocuklarımıza yaklaşımlarımız nasıl olmalı?

 

KAZANIMLAR

 

Bu sunuma katılan ebeveynler,

– Çocuklarını bu zorlu günlerde daha yakından anlayacak.

– Çocuklarına yaklaşımlarında, sağlıklı ebeveyn tutumlarını öğrenmiş olacak.

– Yapılan araştırmalar, travmaların olumsuz izlerinin nesilden nesile aktarıldığını göstermektedir. Bu sunumun sunacağı en önemli kazanımlarından biri, bugün yaşanan hikayenin başkahramanlarının, bu olumsuz dönemi en sağlıklı şekilde yönetebilme becerilerini öğrenerek, gelecek nesilleride travmatik etkilerden korumuş olmaları olacaktır.

 

  • Kurumunuza özel ihtiyaçlarınız için aşağıdaki form aracılığıyla lütfen bizimle iletişime geçin.